Start Historia parafii
 
Historia parafii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 lipca 2007 00:21
ROK 2004, 29 CZERWCA
J. E. Ks. Biskup Ignacy Dec, biskup świdnicki powołał do życia parafię pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. Nowa parafia została wydzielona z parafii katedralnej pod wezwaniem św. Stanisława i św. Wacława. Swym zasięgiem objęła dzielnice Zarzecze oraz Kolonię, a jej pierwszym historycznym Proboszczem został ksiądz Tomasz Zając.
Pierwszy Proboszcz
Od pierwszego dnia istnienia parafii przez ponad rok modliliśmy się tymczasowo w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża przy ul. Westerplatte.

kościół Świętego Krzyża

ROK 2005, 29 CZERWCA
O godzinie 17 księdzu proboszczowi udało się dokonać zakupu terenu pod budowę kościoła przy ulicy Rolniczej. Najpierw na "naszym terenie" postawiliśmy krzyż. Wtedy rozpoczął się czas remontu budynku adaptowanego na kaplicę.
29 czerwca 2005
ROK 2005, 5 LISTOPADA
Remont kaplicy położonej przy ulicy Rolniczej został zakończony - możemy odtąd spotykać i modlić się na terenie naszej parafii. Kaplicę uroczyście pobłogosławił ks. biskup Ignacy Dec.
5 listopada 2005

ROK 2007
Pierwsze prace budowlane: przyłączenie mediów oraz wniesienie fundamentów pod bydynek duszpasterski. Jeszcze przed zimą udało się wylać wieniec i strop nad piwnicą plebanii. Budowa kościoła wciąż jeszcze daleko przed nami.
Rok 2007

ROK 2007, 17 CZERWCA
Jego Eminencja kard. Tarcisiio Bertone, Sekretarz Stolicy Apostolskiej, podczas swojej wizyty w naszej diecezji, poświęcił w katedze kamień węgielny  pod budowę naszego kościoła parafialnego


kamień węgielny

ROK 2007, 14 LISTOPADA
Miała miejsce pierwsza wizytacja kanoniczna ks. biskupa Ignacego Deca, ordynariusza diecezji.
14 listopada 2007
ROK 2011, 28 LISTOPADA

Kancelaria parafialna została przeniesiona do nowego budynku plebanii przy ulicy Rolniczej nr 9. Od tej pory z różnymi sprawami nie musimy jeździć czy chodzić na pl. Jana Pawła II - wszystko można załatwić na miejscu, na naszym osiedlu, na plebanii. W tych dniach do stale jeszcze wykańczanego budynku wprowadzają się też nasi duszpasterze.

 


KSIĘŻA NIEGDYŚ  PRACUJĄCY W NASZEJ PARAFII ...

ks. Jarosław Genibor

 

ks. Jarosław Genibor - wikariusz 2005-2007

ustanowiony poźniej proboszczem parafii św. Piotra Kanizjusza  we Włodowicach

 

 

 

 

ks. Tomasz Puślecki

ks. dr Tomasz Puślecki - wikariusz 2007-2010

ustanowiony później wikariuszem parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu oraz diecezjalnym duszpasterzem młodzieży akademickiej

 

 

 zespół Tomaszów


 


Cookies

Obecnie wyświetlana strona wykorzystuje pliki cookies w celu właściwego funkcjonowania witryny i dostosowania jej do Twoich potrzeb. Przechowywane w nich informacje lub uzyskiwanie do nich dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w Twoim urządzeniu i oprogramowaniu zainstalowanym na tym urządzeniu.

Jeżeli zgadzasz się na tworzenie tych plików kliknij AKCEPTUJĘ i korzystaj z naszego serwisu.

Jeżeli nie chcesz, aby cookies były tworzone na twoim urządzeniu zmodyfikuj ustawienia swojej przeglądarki (nie wiesz jak zmienić ustawienia swojej przeglądarki zajrzyj do zakładki Pomoc w menu przeglądarki).

Nie wiesz co to są pliki coockies kliknij tutaj.

Popup made by © StickyNote