Aktualności

Scholka Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy

kliknij w zdjęcie po wiecej

Z misyjnego serca DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy wszystkim, którzy zakupując sianko na stół wigilijny złożyli ofiarę na misje. Kwota 671 zł. którą zebrałyśmy zostania przekazana na dożywianie dzieci Kasarani  w Nairobi- Kenia

Siostry Klawerianki

Tak BYŁO: 

Dziękujemy wszystkim którzy zakupili palmę wielkanocną. Ofiary ze sprzedaży w kwocie 2.912 zł. będą przekazane na misje w Etiopii na dożywiania dzieci.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Festyn parafialny ...

 PRZY PARAFII DZIAŁAJĄ.

Bractwo Szkaplerzne

Bractwo Szkaplerzne spotyka się w każdą trzecią środę miesiąca na Mszy świętej wieczornej, w czasie której można przyjąć Szkaplerz.

Dziecięcy i Młodzieżowy Klub Kuźnia

W dziecięco-młodzieżowym klubie „KUŹNIA” prowadzimy bezpłatnie zajęcia dla dzieci i młodzieży zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami edukacyjnymi. Naszą misją jest kształtowanie postaw i zachowań prospołecznych i prozdrowotnych, rozwijanie młodzieńczej wrażliwości i ciekawości, pasji oraz talentów, które niewątpliwie drzemią w każdym dziecku. Zajęcia obywają się w miłej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości, zrozumienia i akceptacji zgodnie z naszą dewizą: „UCZYĆ, BAWIĆ I SPRAWIAĆ PRZYJEMNOŚĆ”. Jesteśmy otwarte na Państwa sugestie i propozycje dotyczące prowadzonych przez nas zajęć.

Zapraszają Barbara G. i Monika B.   Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 16:00-18.00 w świetlicy przy ul. Rolniczej 9.

Parafialny Chór "Misericordia" 

Dyrygent: Barbara J. 


Ecce Homo

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17:00 (nabożeństwo i adoracja).

Margaretki

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17:00 (nabożeństwo i adoracja). Grupa modli się za księży.

WsPÓLNOTA PRZYMIERZE MIŁOSIERDZIA

Spotkania w każdy poniedziałek po Mszy św.  g. 19.15  Grupa rozważa Liturgię Słowa z danego dnia.

Żywy Różaniec

Spotkania Żywego Różańca odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17:00 oraz po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

Trzeci Zakon św. Franciszka

Franciszkański Zakon Świeckich (FZŚ) jest otwarty na wszystkich wiernych, którzy:

Święty Franciszek przykładem swego życia Ewangelicznego porwał serca wielu mężczyzn i kobiet. Jeśli chcesz pójść za Nim – Franciszkański Zakon Świeckich czeka na Ciebie.

Kandydat do FZŚ musi spełniać następujące warunki:

Do FZŚ mogą wstąpić osoby żyjące w sakramentalnych związkach małżeńskich, osoby samotne, wdowy, wdowcy, osoby duchowne.

Wstąpienie do FZŚ nie wymaga opuszczenia własnego domu, czy też rezygnacji z małżeństwa.

Włączenie do wspólnoty następuje w trzech etapach:

ZASADY ŻYCIA FRANCISZKANÓW ŚWIECKICH

Regułą życia franciszkanów świeckich jest zachowanie Ewangelii Jezusa Chrystusa naśladując św. Franciszka z Asyżu, dla którego Chrystus był natchnieniem i centrum życia w odniesieniu do Boga i ludzi.

Natchnieni przez św. Franciszka i z Nim powołani do odnowy Kościoła franciszkanie świeccy starają się dążyć do doskonałości przez:

Uczyń mnie Panie narzędziem Twego pokoju.

Gdzie panuje nienawiść, daj mi wlewać miłość,

gdzie krzywda – przebaczenie,

gdzie nęka zwątpienie, pozwól wnosić wiarę,

gdzie rozpacz – nadzieję!

Wspólnota FZŚ przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy zaprasza na spotkanie braterskie ,najczęściej jest to  sobota g. 9.00  zaczyna się mszą świętą. 

Błogosławieństwo św. Franciszka

Niech Pan Ci błogosławi i niech Cię strzeże. Niech Ci ukaże oblicze swoje zmiłuje się nad Tobą  Niech zwróci oblicze swoje ku Tobie i niech  Cię obdarzy pokojem.