Aktualności
Od czerwca do końca września / rok
Scholka Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy
kliknij w zdjęcie po wiecej
Z misyjnego serca DZIĘKUJEMY.
Dziękujemy wszystkim, którzy zakupując sianko na stół wigilijny złożyli ofiarę na misje. Kwota 671 zł. którą zebrałyśmy zostania przekazana na dożywianie dzieci Kasarani w Nairobi- Kenia
Siostry Klawerianki
Tak BYŁO:
Dziękujemy wszystkim którzy zakupili palmę wielkanocną. Ofiary ze sprzedaży w kwocie 2.912 zł. będą przekazane na misje w Etiopii na dożywiania dzieci.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
Festyn parafialny ...
PRZY PARAFII DZIAŁAJĄ.
Bractwo Szkaplerzne
Bractwo Szkaplerzne spotyka się w każdą trzecią środę miesiąca na Mszy świętej wieczornej, w czasie której można przyjąć Szkaplerz.
Dziecięcy i Młodzieżowy Klub Kuźnia
W dziecięco-młodzieżowym klubie „KUŹNIA” prowadzimy bezpłatnie zajęcia dla dzieci i młodzieży zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami edukacyjnymi. Naszą misją jest kształtowanie postaw i zachowań prospołecznych i prozdrowotnych, rozwijanie młodzieńczej wrażliwości i ciekawości, pasji oraz talentów, które niewątpliwie drzemią w każdym dziecku. Zajęcia obywają się w miłej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości, zrozumienia i akceptacji zgodnie z naszą dewizą: „UCZYĆ, BAWIĆ I SPRAWIAĆ PRZYJEMNOŚĆ”. Jesteśmy otwarte na Państwa sugestie i propozycje dotyczące prowadzonych przez nas zajęć.
Zapraszają Barbara G. i Monika B. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 16:00-18.00 w świetlicy przy ul. Rolniczej 9.
Parafialny Chór "Misericordia"
Dyrygent: Barbara J.
Ecce Homo
Spotkania odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17:00 (nabożeństwo i adoracja).
Margaretki
Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17:00 (nabożeństwo i adoracja). Grupa modli się za księży.
WsPÓLNOTA PRZYMIERZE MIŁOSIERDZIA
Spotkania w każdy poniedziałek po Mszy św. g. 19.15 Grupa rozważa Liturgię Słowa z danego dnia.
Żywy Różaniec
Spotkania Żywego Różańca odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17:00 oraz po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
Grupa Misyjna Bakhita
Grupą Misyjną opiekują się Siostry Klawerianki. Spotkania odbywają się w pierwsze i drugie wtorki miesiąca o godzinie 16:30 w parafialnej świetlicy. Grupa jest otwarta na nowych członków - serdecznie zaprasza wszystkich chętnych.
Święta Józefina Bakhita - kto to taki?
Urodziła się w roku 1868 w Olgossie, niedaleko góry Agilere, w prowincji Darfur, w Sudanie. Jako kilkuletnia dziewczynka została porwana przez arabskich handlarzy niewolników. To dramatyczne w życiu dziewczynki wydarzenie spowodowało, że zapomniała własnego imienia. Nazwano ją Bakhita, co znaczy mająca szczęście, szczęściara. Wielokrotnie sprzedawana doświadczyła licznych cierpień, m.in. na jej skórze wykonywano nożem tatuaże, a rany zasypywano solą. Jako piętnastolatka została zakupiona przez włoskiego konsula, Callisto Legnaniego, który po kilkudziesięciu miesiącach zabrał ją ze sobą do Włoch. Tam została opiekunką w rodzinie Mariny Turiny Michieli. Ona to widząc dobroć i spokój w Bakhicie oddała ją "do przyuczenia" siostrom kanosjankom (Zgromadzenie Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich św. Magdaleny z Canossy). Tam otrzymała zgodę na poznanie wiary katolickiej, z którą spotkała się już wcześniej. 9 stycznia 1890 roku przyjęła chrzest, bierzmowanie i pierwszą komunię. Otrzymała imię Józefina. Kilka lat później wstąpiła do zakonu. Zgodnie z prawem włoskim nie była już niewolnicą, dlatego też nie wyjechała do Afryki. Przez ponad 50 lat życia zakonnego była wierną, pełną miłości, ciepła i troski służebnicą. Do jej obowiązków należały przede wszystkim zadania fizyczne. Była kucharką, szwaczką, praczką czy furtianką. Ta ostatnia funkcja sprawiła, że o jej cieple przekonali się także świeccy spoza murów klasztornych. Wielokrotnie wystawiana na próbę, wyszydzana z powodu swojego pochodzenia okazała się pełną wiary chrześcijanką. Do końca życia pracowała i modliła się w domu zakonnym w Schio. Zmarła na skutek choroby w 1947 roku. Pochowana została trzy dni po swojej śmierci, 11 lutego 1947 roku.
Została kanonizowana 1 października 2000 Rzym przez Jana Pawła II. Jej wspomnienie w kalendarzu liturgicznym przypada 8 lutego. Jest patronką chrześcijan w Sudanie, zgromadzeń kanosjanek i kanosjanów, dzieł miłosierdzia.
Żywy Różaniec - o co chodzi?
Początki Żywego Różańca sięgają roku 1826 i zawdzięczamy je Paulinie Jaricot, która pragnęła uczynić różaniec modlitwą wszystkich i otoczyć nią cały świat. Jedna róża Żywego Różańca gromadzi osoby, z których każda zobowiązuje się do odmawiania dziesiątka różańca dziennie i do rozważania otrzymanej w drodze losowania tajemnicy. W ten sposób jedna róża to wspólnota osób, która codziennie odmawia cały różaniec – wszystkie tajemnice. Każda róża różańcowa może być misyjna. Wystarczy tylko do swoich intencji dołączyć papieską intencję misyjną, jak również objąć modlitwą misjonarzy i całe dzieło misyjne. W 2002 roku Ojciec Święty Jan Paweł II osobiście podpisał błogosławieństwo dla członków Róż Żywego Różańca w Polsce, którzy modlitwą i ofiarą duchową oraz materialną wspierają jego wysiłki misyjne. Po ogłoszeniu przez Jana Pawła II tajemnic światła Żywy Różaniec Misyjny gromadzi 20 członków. W skład dwudziestki wchodzą różni ludzie, jak to określiła Paulina dobrzy, przeciętni oraz inni, którzy mają jedynie dobrą wolę. Tych ludzi łączy jednak coś więcej niż zgodność charakterów i wzajemna sympatia – jednoczą ich pragnienia i intencje. W ten sposób Żywy Różaniec osiąga wspaniałą wartość – wszyscy modlą się o czyjeś nawrócenie, o łaskę bardzo komuś potrzebną, a przede wszystkim w intencjach misji. Tak więc Różaniec jednoczy serca. I stopniowo członkowie stają się zjednoczeni w modlitwie ze wszystkimi ludami świata.
Trzeci Zakon św. Franciszka
Franciszkański Zakon Świeckich (FZŚ) jest otwarty na wszystkich wiernych, którzy:
pragną w swym życiu zachowywać Ewangelię Jezusa Chrystusa
świadczyć o Nim życiem i słowem naśladując życie Św. Franciszka z Asyżu
Święty Franciszek przykładem swego życia Ewangelicznego porwał serca wielu mężczyzn i kobiet. Jeśli chcesz pójść za Nim – Franciszkański Zakon Świeckich czeka na Ciebie.
Kandydat do FZŚ musi spełniać następujące warunki:
musi być praktykującym katolikiem,
musi być ochrzczonym i bierzmowanym,
żyć w łączności z Kościołem,
mieć dobrą opinię moralną,
być dorosłym (ukończone 18 lat).
Do FZŚ mogą wstąpić osoby żyjące w sakramentalnych związkach małżeńskich, osoby samotne, wdowy, wdowcy, osoby duchowne.
Wstąpienie do FZŚ nie wymaga opuszczenia własnego domu, czy też rezygnacji z małżeństwa.
Włączenie do wspólnoty następuje w trzech etapach:
formacja wstępna (postulat)
formacja początkowa (nowicjat)
przyrzeczenie życia Chrystusową Ewangelią (profesja czasowa i profesja wieczysta).
ZASADY ŻYCIA FRANCISZKANÓW ŚWIECKICH
Regułą życia franciszkanów świeckich jest zachowanie Ewangelii Jezusa Chrystusa naśladując św. Franciszka z Asyżu, dla którego Chrystus był natchnieniem i centrum życia w odniesieniu do Boga i ludzi.
Natchnieni przez św. Franciszka i z Nim powołani do odnowy Kościoła franciszkanie świeccy starają się dążyć do doskonałości przez:
kształtowanie na wzór Pana Jezusa swojego sposobu myślenia poprzez całkowitą i doskonałą przemianę wewnętrzną,
oczyszczanie serca ze złych skłonności,
budowanie braterskiej wspólnoty i ewangelicznego świata w każdej sytuacji,
walkę z pokusami,
niesienie ludziom radości i nadziei w każdym czasie i w każdym miejscu,
pojęcie powszechnego dobra i braterstwa,
żarliwą modlitwę indywidualną i wspólnotową,
czynienie miłosierdzia jak: bezinteresowne uczynki dla biednych i potrzebujących.
Uczyń mnie Panie narzędziem Twego pokoju.
Gdzie panuje nienawiść, daj mi wlewać miłość,
gdzie krzywda – przebaczenie,
gdzie nęka zwątpienie, pozwól wnosić wiarę,
gdzie rozpacz – nadzieję!
Wspólnota FZŚ przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy zaprasza na spotkanie braterskie ,najczęściej jest to sobota g. 9.00 zaczyna się mszą świętą.
Błogosławieństwo św. Franciszka
Niech Pan Ci błogosławi i niech Cię strzeże. Niech Ci ukaże oblicze swoje zmiłuje się nad Tobą Niech zwróci oblicze swoje ku Tobie i niech Cię obdarzy pokojem.